O technologii

uvijet_logo
Technologie

Jako první a zatím jediní v Praze a širokém okolí přinášíme technologii UV tisku na velkoformátovém stroji Fujifilm Acuity Advance HD 2545W X2 s nejvyšší fotografickou kvalitou tisku a možností tisku na deskové i rollové materiály.

UV tisk (správně a přesně řečeno jde o tisk, využívající inkousty či barvy vytvrditelné UV světlem) se již několik let stále ve větší a větší míře prosazuje všude tam, kde bylo doposud nutné používat solventní nebo ekosolventní tiskárny. UV tisk nabízí velmi rychlé "vytvrzení" inkoustů, možnost potisknout nejširší spektrum materiálů, od samolepek přes textil, dřevěné a keramické materiály, plechy, plasty až po sklo apod. V neposlední řadě je nezanedbatelný i maximálně ekologický provoz stroje Acuity.

 

Tiskárna Fujifilm Acuity Advance HD 2545W X2 boří všechny mantinely, které doposud představoval, ne, zcela kvalitní velkoformátový tisk na tiskárnách používajících jiné technologie. Nízké rozlišení a nepříliš kvalitní rastry, kvůli kterým byl velkoformátový tisk nepoužitelný pro vysoce kvalitní tisky pozorované zblízka, je pro Acuity minulostí. Tato tiskárna je zkonstruována pro produkci tisku ve fotografické kvalitě v pravém slova smyslu - fotografie, bannery, reklamní předměty a předměty pro podporu prodeje. Vše snese ty nejvyšší současné nároky na kvalitu tisku a Acuity je tiskárna, která je schopna takovou kvalitu tisku nabídnout.

UV tisk

UV tisk pracuje se speciálními inkousty, které se nevpíjejí do papíru či nereagují se speciální tiskovou vrstvou na papíře (jak pracuje většina stolních a grafických inkjetových tiskáren), ani nereagují s potiskovaným materiálem jako solventní (tj "ředidlové") inkousty. UV ikousty mají polymerní strukturu, která se mění okamžitě po osvícení UV světlem (polymer zesíťuje), a vytoří tak po nanesení na materiál odolnou vrstvu tiskové barvy. Díky tomuto principu lze potisknout zatím nejširší spektrum materiálů, od relativně běžných papírů, lepenek, dřevěných dýh, bannerů, přes fólie, plachty a vlajky, až po vyslovené specialitky, jako jsou keramické předměty, plechy, dřevěné desky, či sklo - a samozřejmě jsme schopni tisknout nejen na suroviny a polotovary, ale i na velkou škálu hotových výrobků. Bližší představu si uděláte v galerii vzorků - a i když zde třeba nenajdete právě materiál který vás zajímá, dejte nám vědět. Velmi pravděpodobně ho umíme potisknout také. Máme jediná omezení, maximální výšku předmětu, či desky 48mm a rozměr stolu 2500mm x 3000mm. U rolllových materiálů je šířka omezena 2200mm a délka hmotností role 50kg.

Acuity Advance HD 2545W X2

Acuity Advance HD 2545W X2 je špičková tiskárna od společnosti Fujifilm, jejíž základní

a hlavní výhodou je dokonalý tisk ve fotografické kvalitě. Jedndouše řečeno, ve formátu, jaký nabídnou jen velké UV a solventní tiskárny, nyní konečně získáváte tisk v kvalitě grafické inkjetové tiskárny.

Acuity Advance HD 2545W X2 pracuje ve vysokém rozlišení a navíc s technologií proměnné velikosti kapky, díky čemuž jsou tisky vizuálně na úrovni tiskáren s rozlišením 1440 dpi. Pro tisk se používají originální UV inkousty Sericol Uvijet se širokým barevným rozsahem

a vysokou denzitou barev. Protože je firma Sericol součástí koncernu FUJIFILM, byly tyto inkousty vyvíjeny s důrazem na excelentní výsledky při použití právě této tiskárny. Naše osobní zkušenosti nás již desetiletí přesvědčují o nepřekonatelném barevném podání originálních produktů společnosti FUJIFILM.

 

Tiskárna je vybavena i bílým inkoustem, který je prakticky nezbytný pro potisk mnoha průhledných, průsvitných či tmavých materiálů. Pracuje buď na deskový materiál, kde potiskne maximální formát až 3 x 2,5 m, nebo na materiál v rolích o šíři 2,2 m. Výška deskového materiálu nebo potiskovaných předmětů přitom může dosahovat až 48 mm.

 

Acuity Advance HD 2545W X2 tak může pro Vás nebo Vaše klienty vyrábět dokonalé fotografické interiérové tisky a dekorace (dřevo, sklo, keramika, obrazy), POD/POS předměty pro podporu prodeje a vybavení prodejen (stojany, cedule, propagační grafika) i exteriérovou grafiku (panely, bannery, potisk fólií na sklo, atd).

 

Velkou péči věnujeme správné barevnosti. Je nám jasné, že každý materiál má svá specifika. Pro materiály vytváříme profily a přesnou barevnost (na hranici možností toho kterého materiálu) považujeme za samozřejmý požadavek klienta. Pokud jste u jiných dodavatelů museli řešit otázky barevné věrnosti, věříme, že u nás budete příjemně překvapeni.

Novinky & události:

Dovolená 2017

V týdnu od 31.7. do 6.8.2017 čerpáme dovolenou. V prvním srpnovém týdnu bude tiskárna uzavřena. K dispozici vám budeme od 7.8.2017. …

Více

Provoz na konci roku 2015

Letošní provoz ukončíme v úterý 22.12.2015. Těšíme se na shledanou 4.ledna 2016

Více

kde nás najdete:

Tiskárnu a poštovní adresu máme v Chrášťanech 34, v Areálu LOGOSIGN. 252 19 Praha - Západ. Fakturační adresa je …

Více

Máte zájem o novinky?